Inspektorzy transportu drogowego z Gniezna i Poznania na drodze ekspresowej S5 zatrzymali do kontroli trzy zespoły pojazdów, przewożące maszyny rolnicze. Tiry skierowano na punkt wagowy, gdzie zostały zważone i zmierzone. Niestety, stwierdzono przy tym wiele naruszeń przepisów.

Jak podaje WITD w Poznaniu, w dwóch przypadkach wykonywany był transport krajowy, a w trzecim międzynarodowy.W jednym przypadku chodziło o kontener, w którym przewożono łożyska oraz sprzęt rolniczy, w drugim o transport ciągnika z przyczepą i innym sprzętem, zaś w trzecim o tira wiozącego kombajn rolniczy.

W każdym z trzech przypadków transport okazał się nienormatywny. Stwierdzono przekroczenia nacisku osi napędowych (w jednym tirze o 1,5 t), oraz przekroczenia dozwolonych długości i wysokości zespołów pojazdów. Jak łatwo się domyślić, kierowcy nie mieli zezwoleń na poruszanie się pojazdami nienormatywnymi. 

"Wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnym łącznie na kwotę 1,4 tys. złotych. Inspektorzy zgłosili też do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego brak obowiązkowego ubezpieczenia OC jednego z pojazdów" - czytamy w informacji na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.