Jak poinformował PAP rzecznik piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk, prokuratura przedstawiła Jolancie K. trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy Lubochnia, a trzeci przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Sprawa dotyczy lat 2003-2004 kiedy Jolanta K. pełniła obowiązki zastępy kierownika jednego z biur w regionalnym oddziale ARiMR w Łodzi. Według śledczych zarzucane jej oszustwa dotyczą kwot powyżej 20 tys. złotych.

"Chodzi o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy Lubochnia w związku z realizacją inwestycji dotyczących przebudowy drogi gminnej oraz budowy kanalizacji na terenie tej miejscowości" - wyjaśnił Błaszczyk. Według prokuratury Jolanta K. w związku z tymi inwestycjami miała przyjąć ok. 20 tys. zł łapówki.

Śledczy nie udzielają na razie więcej informacji w tej sprawie. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanej. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Błaszczyk nie chciał ujawnić, czy jest to pierwsza osoba podejrzana w tym śledztwie.

Źródło: PAP