Do wspomnianych przestępstw doszło w kwietniu i maju br., na terenie miejscowości Nowolesie w gminie Strzelin na Dolnym Śląsku. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pewnej kwietniowej nocy doszło w Nowolesie do pożaru stodoły. Straż Pożarna po kilku godzinach ugasiła pożar. Budynek spłonął jednak prawie doszczętnie, a w jego wnętrzu m.in. elektronarzędzia oraz stare wartościowe meble, które właściciel zamierzał poddać renowacji. Wartość zniszczonego mienia gospodarz oszacował na kwotę ponad 80 tysięcy złotych.

„W wyniku zdecydowanych działań strzelińscy policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu strzelińskiego. Skrupulatnie przeprowadzone czynności służbowe i dokładnie zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie kolejnych zarzutów, tym razem związanych ze zniszczeniem mienia w postaci uszkodzenia zamków i karoserii w dwóch samochodach osobowych marek Mercedes i Nissan.” – informuje strzelińska komenda.

Opisanych czynów sprawca dopuścić miał się prawie miesiąc później, również w miejscowości Nowolesie. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na łączną kwotę 2.500 zł.

Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.