Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brodach w powiecie starachowickim (woj. świętokrzyskie), zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy, któremu zarzuca się dokonanie pięciu podpaleń łąk, pól i nieużytków. Mężczyźnie  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Według śledczych, sprawca odpowiada za wzniecenie pożaru suchych traw  na ternie gminy Brody. Płonęło wówczas ponad 80 hektarów łąk i nieużytków, a pożar gasiło ponad 170 strażaków.Policjanci w wyniku podjętych czynności ustalili, że odpowiedzialność za pożar ponosi 28-letni mieszkaniec. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

W toku śledztwa okazało się, że ten sprawca wcześniej podkładał jeszcze ogień w 4 innych miejscach, a poza tym  dokonał kradzieży w sklepie spożywczym. 

"Zgodnie z kodeksem karnym: kto, wbrew przepisom obowiązującym na terenie objętym ochroną, niszczy albo uszkadza rośliny lub zwierzęta powodując istotną szkodę podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat." - informuje Policja.