Do zderzenia osobowego chevroleta z ciągnikiem deutzfahr, ciągnącym beczkę asenizacyjną doszło wczoraj przed godz. 6 rano na drodze powiatowej nr 2029P koło miejscowości Studzieniec, w powiecie obornickim w Wielkopolsce. 

Z niewiadomych przyczyn na prostym odcinku drogi pojazdy nie zdołały się minąć. W efekcie zderzenia uszkodzony chevrolet wpadł do rowu po jednej stronie drogi, zaś traktor zjechał do rowu po drugiej stronie. Na jezdni pozostała jednak beczka, w której przewożone były płynne odpady po produkcji alkoholu z kukurydzy. Pomocy medycznej wymagał jedynie kierowca auta, ale nie była konieczna jego hospitalizacja.

Jak poinformował Komenda Powiatowa PSP w Obornikach, w działaniach na miejscu kolizji udział brało 9 zastępów w sile 38 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych. Droga wskutek zdarzenia była zablokowana w obu kierunkach. Zawartość uszkodzonej cysterny trzeba było przepompować do innej beczki, podstawionej z zakładu produkującego alkohol. Potem przy pomocy ciężkiego sprzętu usunięto z drogi traktor i zniszczone auto.