Jak ustalili policjanci, kierowca cysterny z paliwem chciał wyprzedzić ciągnik rolniczy z zaczepionym sprzętem uprawowym. Traktorzysta jednak w tym samym momencie podjął manewr skrętu w lewo. W efekcie doszło do zderzenia, po którym obydwa pojazdy wypadły z drogi. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wysiadłów, w gminie Wilczyce, w woj. świętokrzyskim, na drodze krajowej nr 79.

Wskutek zderzenia pomocy medycznej wymagali obaj kierowcy, którzy zostali przetransportowani do szpitala - podaje portal echodnia.eu. Bardziej ucierpiał jednak 65-latek kierujący zetorem. 58-letni kierowca ciężarowej scani po opatrzeniu wyszedł ze szpitala.

W wyniku wypadku trasa została na kilka godzin zablokowana. Pojazdy w rowów po obu stronach drogi. Strażacy musieli przepompować paliwo z uszkodzonej cysterny do zastępczych beczek, aby nie doszło do wycieku i skażenia środowiska.

W opinii policjantów z sandomierskiej drogówki, obaj kierowcy zachowali się nieodpowiedzialnie, bowiem wykonali niedozwolone manewry, przekraczając ciągłe linie na jezdni. Obaj zostaną więc ukarani mandatami.