Policjanci z Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) interweniowali na miejscu zderzenia dwóch ciągników rolniczych. Wezwał ich właściciel prywatnej posesji, której ogrodzenie zniszczył jeden z traktorzystów. Obaj kierowcy byli nietrzeźwi.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed północą, w nocy z poniedziałku na wtorek. W miejscowości Jabłonowo, w gminie Płośnica, na prostym odcinku drogi, podczas wymijania doszło do bocznego zderzenia dwóch ciągników rolniczych z przyczepami objętościowymi – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Fendt 27-latek z powiatu mławskiego, w wyniku zderzenia z drugim traktorem stracił panowanie nad ciągnikiem. W efekcie zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie wspomnianej posesji.

Przyczyny kolizji wyjaśniło nieco badanie kierowców alkomatem. Obaj traktorzyści mieli w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Drugi uczestnik zdarzenia w wieku 24 lat to także mieszkaniec powiatu mławskiego. Obydwu uczestnikom kolizji policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Lidzbarka. O dalszym losie nietrzeźwych traktorzystów zadecyduje sąd.