Jak donosi lokalny portal bielsko.info, dwa białe kangury padły łupem złodzieja, który zakradł się do ośrodka jeździeckiego Stajnia Mirowo. Kradzieży dokonano w nocy z 5 na 6 maja. Ośrodek mieści się na peryferiach miasta przy ulicy Kryształowej.

Skradzione zwierzęta to dwa dorosłe samce, o charakterystycznej białej sierści. Były pupilami właścicieli i ulubieńcami szczególnie najmłodszych, odwiedzających ośrodek. Złodzieja wchodzącego na teren ośrodka zarejestrowały kamery zainstalowanego monitoringu.

Kradzież została zgłoszona policji, ale czas mija a efektów śledztwa nie widać. To jeden z powodów dla których właściciele stajni za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznaczyli nagrodę za pomoc w odzyskaniu zwierzaków lub we wskazaniu sprawców kradzieży. Wysokości gratyfikacji nie podano.

Według bielskiej policji z nagrania z kamer monitoringu wynika, że sprawca doskonale znał teren i potrafił świetnie obchodzić się ze zwierzętami. Spokojnie i bez problemów wyprowadził dwa kangury z posesji.