Służby prasowe zachodniopomorskiej policji, informując we wtorek o udanej akcji operacyjnej kryminalnych z KWP w Szczecinie wspieranych przez koszalińskich funkcjonariuszy, podały, że zlikwidowana plantacja konopi była jedną z największych ujawnionych dotąd w regionie.

- W podziemnym budynku, znajdującym się na zupełnym odludziu, rosło blisko 1000 krzewów konopi innych niż włókniste, w różnej fazie wzrostu - przekazały służby, dodając, że z tej liczby krzewów przestępcy mogli uzyskać środki odurzające o wadze nawet 90 kg.

Policja na miejscu przestępstwa zabezpieczyła ponad 2 kg gotowej marihuany oraz specjalistyczny sprzęt oświetleniowy, wentylacyjny i grzewczy potrzebny do prowadzenia uprawy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także gotówkę w kwocie 60 tys. zł.

Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 59 lat oraz 44-letnia kobieta usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto starszy z zatrzymanych mężczyzn figurował już w policyjnym rejestrze jako poszukiwany listem gończym za inne przestępstwo.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Szczecinku i zastosował wobec trojga podejrzanych trzymiesięczny tymczasowy areszt.