Za kradzież rozbójniczą odpowie 52-latek, zatrzymany przez dzielnicowych z Jaktorowa w powiecie grodziskim na Mazowszu. Policjantów wezwali gospodarze posesji, którzy przyłapali mężczyznę na kradzieży dwóch kur z ich posesji. Gdy chcieli mu odebrać łupy, ten pobił ich po twarzy i głowie, po czym uciekł.

„Po krótkich poszukiwaniach dzielnicowi zatrzymali podejrzanego w okolicy. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas dalszych czynności w sprawie, jaktorowscy policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo popełnione przez niego na tej posesji. Dzień wcześniej również zabrał stamtąd 13 kur, a jeszcze w grudniu narzędzia z garażu o wartości ponad 2 tysięcy złotych” – informuje grodziska komenda powiatowa.

52-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej i dwóch innych kradzieży. Prokurator wydał decyzję o policyjnym dozorze dla podejrzanego. Sprawca ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych osób. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.