Funkcjonariusze z Hajnówki zatrzymali podejrzanego o kradzież 4 fotopułapek z lasów na terenie gminy Białowieża. Fotopułapki były używane do obserwacji i badań dzikich zwierząt. Do kradzieży doszło w sierpniu ubiegłego roku i w lutym bieżącego roku. Poszkodowani leśnicy oszacowali straty na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.


Zatrzymany 33-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. W miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono część skradzionych urządzeń. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Zagadkę kradzieży leśnej fotopułapki, zamontowanej przez myśliwego koła łowieckiego w lesie w Górkach, rozwikłali tez policjanci z Garwolina na Mazowszu. Myśliwy chciał namierzyć grasującego w rejonie kłusownika, ale jak się okazało urządzenie wpadło w oko spacerowiczowi, który zabrał je do domu.


Śledczy ustalili i zatrzymali mężczyznę który przyznał, że wartą 1500 złotych kamerę zamontował na posesji syna. Mienie wróciło do właściciela, a złodziej usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem. 52-latek przyznał się zaboru cudzego mienia i teraz grozi mu do 5 lat więzienia.