Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom za włamania i kradzieże na terenie gminy Skąpe w woj. lubuskim. W wyniku ich działań skradzione lub uszkodzone zostało mienie o wartości blisko 120 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia odzyskano.

Do serii włamań i kradzieży doszło na przełomie czerwca oraz lipca. Łupem złodziei padało wszystko: pasza dla zwierząt, materiały oraz sprzęt budowlany, elektronarzędzia, silniki. W wyniku działań operacyjnych policjantom udało się zatrzymać sprawców na gorącym uczynku. Trzej mężczyźni wpadli w ręce stróżów prawa kiedy dokonywali kolejnej kradzieży – właśnie demontowali blaszany dach budynku.

Złodzieje byli kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów. W toku dalszego postępowania, śledczy udowodnili im trzy wcześniejsze przestępstwa. Część mienia udało się odzyskać i zwrócić właścicielom.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty: kradzieży z włamaniem, kradzieży z włamaniem połączonej z uszkodzeniem mienia, zarzut kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Grozi im kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Będą musieli także naprawić wyrządzone szkody.