Wojtasiewicz był założycielem związku.

Inicjatywa powołania Krajowego Związku Producentowi Spirytusu i Technologów Gorzelnictwa zrodziła się pod koniec 2001 r. wśród gorzelników skupionych w Dolnośląskim Związku Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Odczuwając niekorzystne trendy polityki gospodarczej państwa w stosunku do gorzelni rolniczych postanowiono się im przeciwstawić powołując na spotkaniu gorzelników z województw wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego w dniu 19 marca 2002 r. Koło Gorzelników. Liczyło ono wówczas 37 członków. Z koła Gorzelników w dniu 9 maja 2002 roku wyłonił się 12-osobowy Komitet Założycielski KZPSiTG, który doprowadził w dniu 29 maja 2002 r. do I Walnego Zjazdu Członków we Wrocławiu, wyłonienia 15 - osobowego Zarządu, Komisji Rewizyjnej i uchwalenia Statutu.

V Walny Zjazd Członków w Falentach k/Warszawy w dniu 2 lipca 2004 podjął uchwałę o zmianie nazwy Związku na Związek Gorzelni Polskich oraz o stworzeniu Biura Pomocniczego w Warszawie.

Obecnie ZGP liczy łącznie 180 członków, skupiając również zakłady odwadniania spirytusu, przedsiębiorstwa produkujące enzymy itd. Posiada Koordynatorów Regionalnych we wszystkich województwach kraju.

Po raz ostatni z Wojtasiewiczem widzieliśmy się przed Ministerstwem Gospodarki w Warszawie, podczas jesiennego protestu rolników. Rodzinie, najbliższym i znajomym składamy kondolencje.

Źródło: farmer.pl