Finał BASF PROCAM CUP 2023

Poziom wielkiego finału stał na niezwykle wysokim poziomie. Do walki o miano zwycięzców tegorocznej edycji turnieju BASF PROCAM CUP stanęło 8 zespołów z całej Polski.

 

– Drużyny przyjechały do Kołobrzegu dzień przed wielkim finałem. Zależało nam, by uczestniczki i uczestnicy turnieju poczuli się niczym profesjonalne drużyny piłkarskie. Dodatkowym, ważnym aspektem wyboru Kołobrzegu na miejsce rozgrywania finału był piękny obiekt sportowy, ale także położenie geograficzne. W sobotę drużyny odpoczywały nad Morzem Bałtyckim, by w niedzielę zmierzyć się z zespołami z całej Polski – powiedział Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia.

Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na dwie grupy. W grupie A zagrały: Klub Sportowy Santana Wielki Klincz, Akademia Footbolisty Głusk, OKS R - Football Goleniów oraz MLKS Polonia Środa Śląska. W grupie B natomiast rywalizowały: MKS Jantar Ustka Team Przecław, MKS Sława Sławno oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

 

Zwycięzcy BASF PROCAM CUP 2023

W fazie grupowej zarysowała się niewielka przewaga drużyn z Głuska i Środy Śląskiej (Grupa A) oraz Przecława i Głuchołaz (Grupa B). O ile w meczu o trzecie miejsce po raz kolejny lepsi od Polonii Środy Śląskiej okazali się przedstawiciele drużyny z Głuska (2:0), tak w przypadku wielkiego finału Team Przecław zrewanżował się drużynie UKS Hattrick Głuchołazy za porażkę w fazie grupowej, pokonując rywali 3:0 i wygrywając tym samym wyjazd na mecz Polska – Wyspy Owcze, który odbędzie się we wrześniu tego roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Team Przecław I miejsce fot. BASF PROCAM Cup 2023
Team Przecław I miejsce fot. BASF PROCAM Cup 2023

– Historia zatacza koło. Pierwszą edycję naszego wydarzenia wygrali Giganci z Radymna. Tym razem drużyna Team Przecław. To pokazuje, jak silnym ośrodkiem piłki nożnej młodzieżowej jest region podkarpacki, biorąc pod uwagę, że ekipy z tego województwa wygrały w naszym turnieju już 3 razy – komentował przebieg wielkiego finału Piotr Żmijewski, dyrektor handlowy firmy PROCAM Polska.

Klasyfikacja końcowa VII edycji turnieju BASF PROCAM CUP:

1. Team Przecław

2. UKS Hattrick Głuchołazy

3. Akademia Footbolisty Głusk

4. Polonia Środa Śląska

5. Sława Sławno

6. Santana Wielki Klincz

7. OKS R-Football Goleniów

8. Jantar Ustka