Na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej (PMKL) znajduje się ponad 40 różnych obiektów drewnianych, w tym budynki mieszkalne (np. chaty typu trojak czy chaty ze wschodniego Podlasia), budynki gospodarskie, leśniczówki i dwory oraz obiekty tzw. małej architektury, w tym przydrożne krzyże i kapliczki.

Od soboty można się tam wybrać się na wiosenny spacer, stosując zasady związane z pandemią koronawirusa, obowiązujące w przestrzeni publicznej, czyli maseczki, dystans i dezynfekcję rąk, jak poinformowała Iwona Zawadecka z PMKL. W tym samym czasie może tam przebywać jednak nie więcej niż 150 osób.

Placówka zachęca do odwiedzenia m.in. ośrodka edukacji ekologicznej "Sokolarnia", gdzie można zobaczyć np. orły stepowe, które są w skansenie od pół roku, a trafiły tam z hodowli ogrodu zoologicznego w Warszawie. W wolierach ośrodka zobaczyć można ok. 30 drapieżnych ptaków.

Nie ma na razie możliwości zwiedzania skansenu z przewodnikiem. Nadal, do odwołania, nieczynne będą wystawy we wnętrzach zabytkowych chałup, a działalność edukacyjna odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem internetu, jak dodała Zawadecka.