Makabryczne odkrycie miało miejsce w miniony poniedziałek przed południem w pobliżu wsi Uszczyn, w gminie Sulejów. Drwale niezwłocznie zawiadomi policję. W odległości około 200-300 metrów od zwłok odnaleziono łuski po nabojach. Policjanci potwierdzili informacje, iż poprzedniego dnia w tej okolicy polowali myśliwi.

Oględziny zwłok i miejsca zdarzenia nie przyniosły jednak rozstrzygnięcia w kwestii przyczyny śmierci mężczyzny, którego wiek określono na 60-70 lat. Przybyły na miejsce lekarz nie mógł jednoznacznie potwierdzić, czy ślady na twarzy zmarłego są wynikiem postrzału, czy też poczynione zostały przez dzikie zwierzęta. Na miejscu czynności przewidziane procedurami wykonał również biegły z zakresu balistyki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wątpliwości rozwiać ma zlecona przez prokuratora sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi. Policjanci zabezpieczyli już protokoły polowania, które odbyło się w Uszczynie w miniony weekend oraz listę jego uczestników. Wciąż nie ustalono tożsamości denata.