ZWRI sp. z. o.o. zostało sprzedane przez Polskie Konsorcjum Chemiczne po dokonaniu wyceny wartości rynkowej spółki i wynegocjowaniu warunków z nabywcą. Procedura sprzedaży ZWRI została przeprowadzona zgodnie ze standardami obowiązującymi w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów. Inwestor został wyłoniony na podstawie postępowania ofertowego, skierowanego do kilkudziesięciu inwestorów branżowych i instytucji finansowych oraz do pracowników spółki.

– Sprzedaż udziałów ZWRI sp. z. o.o. inwestorowi to decyzja dobra i bezpieczna, gwarantująca dalszy rozwój. Jestem przekonany, że przedsiębiorstwo WIET-POL, które kupiło ZWRI będzie starało się utrzymać pozycję tarnowskiej spółki zarówno na rynku lokalnym, jak i stworzy dla niej większe możliwości w zakresie prac wykonywanych poza Grupą Kapitałową Azoty Tarnów – podkreślił Jerzy Woliński, prezes zarządu PKCh sp. o.o.

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego WIET-POL, które przejęło udziały ZWRI, zadeklarowali m.in. kontynuowanie realizacji kluczowego dla ZWRI zadania inwestycyjnego – linii do zabezpieczeń antykorozyjnych oraz podpisania w najbliższym czasie pakietu socjalnego, obejmującego wszystkich pracowników spółki.

9 marca był również dniem podpisana umowy pomiędzy Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach i przedsiębiorstwem WIET-POL dotyczącej korzystania przez ZWRI z infrastruktury zakładów azotowych.

P.P.H.U. WIET-POL to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, która wraz ze spółkami od niej zależnymi świadczy usługi w branżach: konstrukcji stalowych, naftowo-gazowej, oraz lotniczej.

Historia ZWRI sięga 1952 r., kiedy przy ówczesnych Zakładach Azotowych w Tarnowie utworzono SOWI, którego celem była głównie realizacja nowych zadań inwestycyjnych. SOWI była samodzielnym podmiotem gospodarczym do 1977 r., kiedy to włączono ją do zakładów azotowych i zmieniono nazwę na Zakład Wykonawstwa Remontów i Inwestycji (ZWRI).