W niedzielę w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach.

Porozumienie i AgroUnia razem w wyborach?

"Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam "zielone światło" w zakresie współpracy Michałem Kołodziejczakiem i Agrounią. Teraz do pracy i w Polskę", napisała na Twitterze prezes partii Magdalena Sroka.

"Będzie dobrze. Walczymy!" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak udostępniając wpis Sroki.

Interia.pl podała, że podczas posiedzenia zarządu połączenie z Agrounią poparli m.in. posłanka Iwona Michałek, poseł Stanisław Bukowiec i Tomasz Urynowicz, a przeciwko był m.in. rzecznik koła Jan Strzeżek.

W obradach nie uczestniczył - jak podaje portal - poseł Michał Wypij.

Sekretarz generalny Porozumienia Stanisław Bukowiec poinformował PAP, że szczegóły dotyczące decyzji partii ws. startu w wyborach Magdalena Sroka przedstawi podczas wtorkowej konferencji prasowej.

O tym, że Porozumienie i Agrounia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych, informowały wcześniej Wyborcza.pl i Wirtualna Polska.

"Niski potencjał polityczny"

Wiceprezes zarządu krajowego partii Porozumienie Michał Wypij ocenił w rozmowie z PAP, że projekt ten "ma niski potencjał polityczny".

- Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować (projekt połączenia Porozumienia i Agrounii - PAP). Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy - powiedział PAP poseł Michał Wypij.

Jak dodał, w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości. Zastrzegł, że raczej nie wiąże jej z Agrounią.