Trwają poszukiwania osoby zaginionej – poinformował Goeck.

Informacje o odnalezionej na wysokości Ustronia Morskiego (woj. zachodniopomorskie) duńskiej jednostce rybackiej R 252 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) otrzymała od patrolu straży granicznej kilka minut przed godz. 10.

"Pograniczników zaniepokoił fakt, że jednostka ta jest na mieliźnie i widać, iż śruba napędowa jednostki cały czas się kręci, co oznacza kolokwialnie mówiąc, że silnik jest włączony. Do sprawdzenia sytuacji na jednostce zostali zadysponowani ratownicy morscy z Kołobrzegu, którzy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że faktycznie silnik pracuje na kutrze, a nikogo na tej jednostce nie ma" - przekazał rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck.

Poinformował, że została wszczęta akcja poszukiwawcza na morzu.

"W trakcie prowadzonych przez nas działań, udało się nam ustalić przy współpracy z duńską administracją morską, że poszukujemy prawdopodobnie samotnego rybaka" - podał Goeck.

W akcji poszukiwawczej na Bałtyku uczestniczą jednostki Morskiego Oddziału Straży Granicznej, śmigłowiec Marynarki Wojennej i jednostki SAR-u - statek ratowniczy "Szkwał" oraz Brzegowa Stacja Ratownicza z Kołobrzegu.

Kuter został ściągnięty z mielizny i odholowany do portu w Kołobrzegu.