Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą będzie dominował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Skandynawią, Zatoką Fińską oraz u zachodnich wybrzeży Płw. Iberyjskiego. Jedynie północno-zachodnie i wschodnie krańce kontynentu pozostaną w zasięgu wyżów. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nie będzie się zmieniać.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie i południowym wschodzie okresami rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu oraz Kujawach lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm. Rano w rejonie Zalewu Wiślanego możliwe burze. Temperatura maksymalna od minus 1-0 st.C. na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich do 3 st.C. na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie początkowo w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na Pojezierzach Pomorskich miejscami mgły marznące ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od minus 8-6 st.C. na Pojezierzach Pomorskich i minus 5 st.C. na Podhalu, na pozostałym obszarze od minus 3 st.C. na północy i wschodzie do 0-1 st.C. na południu. Wiatr będzie słaby, tylko na północnym wschodzie okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południowym wschodzie deszczu. Na południowym wschodzie miejscami możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. W Karpatach opady śniegu mogą mieć natężenie umiarkowane, miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Temperatura maksymalna od minus 1 na północy do 2 st.C. na południu i w centrum, cieplej tylko na południowym wschodzie od 3 do 4 st.C. Wiatr będzie słaby, tylko na południu umiarkowany, na ogół tylko z kierunków południowych i wschodnich. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielka możliwość słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna ok. 1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna minus 1 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże, chwilami większe przejaśnienia. Niewielka możliwość słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura maksymalna ok. 1 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się.