"Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, której troska o wieś i rolnictwo wyraża się nie tylko w słowach, ale także w czynach. Fundamentem naszej polityki jest przeświadczenie, że nie będzie silnej, dostatniej Rzeczypospolitej bez silnej, zasobnej polskiej wsi" - napisał prezes w liście odczytanym w niedzielę przez europosła Joachima Brudzińskiego podczas czwartej edycji imprezy "Wdzięczni polskiej wsi".

"Żadne inne ugrupowanie nie uczyniło tyle dla sprawy wsi co Prawo i Sprawiedliwość. Żadne inne ugrupowanie nie ma też takiego programu rolnego i takich pomysłów na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich jakie zawarliśmy w Polski Ładzie" - zapewnił prezes.

Zaznaczył, że "praca na roli nie jest zwykłym, dającym utrzymanie zajęciem, ale misją, powołaniem, służbą bliźniemu i ojczyźnie". "Nie we wszystkich środowiskach wysiłek polskiego rolnika, hodowcy, sadownika i ogrodnika jest należycie doceniany, mimo że znaczenie terenów niezurbanizowanych w dzisiejszych czasach nieustająco rośnie" - dodał.

Zadeklarował, że jego partia dąży do zapewnienia godnego standardu życia życia mieszkańcom wsi. "Systematycznie od lat zabiegamy o interesy polskiego rolnictwa oraz o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom wsi godnych warunków bytowania. Mieszkanie na wsi nie może oznaczać niższego poziomu i jakości życia. Nie może oznaczać gorszych warunków życiowego startu" - podkreślił Kaczyński.

"Zdajemy sobie sprawę, że nasza polityka nie jest wolna od błędów i niedociągnięć, które staramy się na bieżąco korygować. Wiemy że wiele jeszcze mamy do zrobienia" - przyznał.

Odczytawszy list prezesa Brudziński dziękował tym, którzy pomogli wsi "po barbarzyńskim eksperymencie liberałów z początku lat 90." i likwidacji państwowych gospodarstw rolnych. "Dzisiaj te nadzieje w serca zachodniopomorskich rolników wlewa również swoją obecnością premier Mateusz Morawiecki" - dodał eurodeputowany woj. zachodniopomorskiego. Morawiecki jest inicjatorem organizowanych od 2018 obchodów "Wdzięczni polskiej wsi".