Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa wschodnia i północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Reszta kontynentu pozostanie w zasięgu wyżów. Wschodnia i północno-wschodnia Polska będzie pod wpływem niżu znad Białorusi.

Z północnego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W ciągu dnia w środę na wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Na północy zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże i możliwy słaby przelotny deszcz. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 19 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. w centrum i 29 st. na Dolnym Śląsku.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na Pomorzu i wybrzeżu rozpogodzenia. Miejscami na północy i wschodzie słabe przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 12 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, na wschodnim wybrzeżu w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy do 70 km/h.

W czwartek 14 lipca w dzień na południu kraju zachmurzenie na ogół duże, opady deszczu, słabe burze - prognozuje Instytut. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm.

Na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwe słabe burze. Poza tym zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na ogół bez opadów.

Temperatura maksymalna od 19 st. do 21 st. na północy do 24 st. w centrum i 28 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, nad morzem i w czasie burz w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy do 70 km/h.

Według IMGW w Warszawie w środę do wieczora zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, zachodni.

W czwartek w stolicy w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.