IMGW informuje, że Europa południowa i krańce północne kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Pomiędzy tymi obszarami rozciągać się będzie wyż z centrum nad Morzem Północnym. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko nad południowy wschód kraju sięgnie płytka zatoka niżowa. Utrzyma się nad nami ciepłe powietrze polarne morskie, bardziej wilgotne na krańcach wschodnich. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i nie będzie się zmieniać.

W środę zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Na wschodzie okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tutaj możliwe przelotne opady deszczu a na południowym wschodzie również słabe burze. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 22 do 25 st. C, na zachodzie do 25 do 29 st. C, a miejscami nad morzem i na Podhalu około 20 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady oraz zanikające burze. Na Pomorzu miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 do 14 st. C, na Pomorzu miejscami 9 st. C, a w rejonach podgórskich lokalnie 7 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W czwartek zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie okresami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 23 do 27 st. C, na zachodzie od 27 do 30 st. C, nieco chłodniej nad morzem 23 i na Podhalu około 18 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.