Nad Grecją będzie obecny płytki ośrodek niżowy, natomiast w północnej części Morza Norweskiego głęboki niż z wyraźnymi strefami frontowymi. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki związanej z niżem z rejonu Grecji, a od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Irlandii. Z północnego wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego, tylko na zachodzie będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, a nad samym morzem również deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach i w Karpatach do 8 cm. Temperatura maksymalna od -11 st. na Podlasiu, około -3 st. w centrum, do 2 st. na zachodzie i 3 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i północny.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -18 st. na Podlasiu, przy dłuższych rozpogodzeniach lokalnie -21 st., na wschodzie kraju i w miejscowościach podgórskich Karpat spadki temperatury lokalnie do -17 st., w centrum około -8 st., do -3 st. na zachodzie i -1 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu. Miejscami słabe opady śniegu, na północnym zachodzie i zachodzie także deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo możliwe tam opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -8 st. na południowym wschodzie, -2 st. w centrum, do 6 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach na wschodnim wybrzeżu do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -4 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Temperatura minimalna około -10 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu i pod wieczór możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -3 st. Wiatr słaby, po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni.