Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad północną częścią Europy pogodę kształtować będą liczne ośrodki niżowe. Z kolei na południu kontynentu będzie dominować słaby, ale rozległy wyż. Przez Polskę, z północnego zachodu na południe, przemieszczać się będzie zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem, z zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

IMGW prognozuje, że w czwartek w Polsce na północy kraju będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze małe i umiarkowane wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, we wschodniej połowie kraju burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz to około 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 18 do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej nad morzem i w rejonie Zatoki Gdańskiej: od 13 do 17 st. C, cieplej natomiast na południowym wschodzie od 24 do 28 stopni. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 95 km/h. W górach porywy wiatru do 80 km/h i stopniowo słabnące. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Początkowo na krańcach wschodnich przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura minimalna od 6 do 11 stopni Celsjusza, miejscami na południowym zachodzie do 13 stopni. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna na północy kraju i w rejonach podgórskich Karpat od 13 do 18 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 19 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem gdzieniegdzie dość silny, miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz i w Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Suma opadów podczas burzy do około 10 mm. Temperatura maksymalna wyniesie 24 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni skręcający po południu na północno-zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do około 80 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie początkowo małe, potem umiarkowane lub duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 stopni. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich.