Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa oraz krańce północno-zachodnie pozostaną pod wpływem niżów z ośrodkami nad Alpami oraz Islandią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże z centrami nad wschodnim Atlantykiem, Morzem Czarnym i Zatoką Ryską. Polska północno-wschodnia pozostanie pod wpływem klina wyżu z centrum w rejonie Zatoki Ryskiej, pozostały obszar kraju będzie w zasięgu niżu znad południowo-środkowej Europy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać.

W sobotę i w nocy

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu oraz wschodzie okresami wzrastające do dużego i tam miejscami przelotne opady deszczu, głównie w drugiej połowie dnia. Po południu lokalnie na wschodzie możliwe słabe burze. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 do 22 st.C, nieco chłodniej miejscami na południu 16 st.C oraz w rejonach podgórskich Karpat 13-14 st.C, najcieplej na Pomorzu do 24 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem i na Pomorzu w porywach do 55 km/h, wschodni i południowo-wschodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 60 km/h. Podczas ewentualnych burz na wschodzie wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na południu, wschodzie i w centrum duże i tam początkowo możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 st.C na wschodzie do 10 st.C na zachodzie i 11 st.C nad morzem, w rejonach podgórskich od 3 do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 55 km/h.

W niedzielę

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, na północy oraz południu okresami wzrastające do dużego i tam miejscami przelotne opady deszczu. Po południu na północy możliwe również burze. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu, miejscami przyrost pokrywy do 5 cm. Temperatura maksymalna od 17 st.C lokalnie w rejonie Zatoki Gdańskiej i 20 st.C miejscami na południu do 21-23 st.C na pozostałym obszarze kraju; nieco chłodniej w rejonach podgórskich od 16 do 18 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 70 km/h. Podczas burz wiatr porywisty.

Pogoda w stolicy

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu i wieczorem okresami także dużego i wtedy niewykluczone przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna około 8 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami także duże. Temperatura maksymalna około 23 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.