Przeważająca część Polski będzie w zasięgu słabnącego wyżu z centrami nad Bałtykiem oraz nad Finlandią i Białorusią, tylko na południowym zachodzie kraju zaznaczy się zatoka niżu znad Francji i Niemiec.

W czwartek zachmurzenie przeważnie małe, jedynie w górach miejscami umiarkowane i duże, tam też lokalnie przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 23 st. C na północy i północnym wschodzie, 26 st. C, 27 st. C w centrum, do 30 st. C, 31 st. C na zachodzie kraju.

Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, jedynie podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10°C, 11°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, 14°C, 15°C w centrum, do 17°C na krańcach zachodnich kraju i lokalnie nad morzem. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo w górach i na zachodzie kraju duże. Lokalnie w górach i na zachodzie kraju możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm na obszarach górskich.

Temperatura maksymalna od 24 st. C, 25 st. C na wschodzie, około 27 st. C w centrum, do 30 st. C, 31 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.