Jak informuje IMGW, Skandynawia i Europa Zachodnia znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pomiędzy wyżem znad Skandynawii a niżem znad Ukrainy. Na południowym wschodzie zaznacza się obecność chłodnego frontu atmosferycznego. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie duże, na północnym zachodzie większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach oraz miejscami na północy kraju opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm w Karpatach. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm w Beskidach oraz do około 10 cm w Tatrach. Temperatura maksymalna od 2 st.C, 3 st.C na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach, 4 st.C, 7 st.C na przeważającym obszarze do 9 st.C, 11 st.C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy kraju w porywach do 60 km/h; nad morzem oraz w rejonie Zalewu Wiślanego dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 65 km/h; z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Możliwe przywrozki

W nocy, na północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu przejściowo duże i tu możliwe są słabe opady śniegu. Na południu i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; okresami wystąpią opady śniegu, początkowo także deszczu ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów do około 10mm w Karpatach. Przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm na Podkarpaciu i do 10 cm w Karpatach. Temperatura minimalna od -4 st.C do -1 st.C, na Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich miejscami około -5 st.C; cieplej na wybrzeżu, od 0 st.C do 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h; na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do około 65 km/h; z kierunków północnych. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie, w Sudetach oraz na Pomorzu okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm w Karpatach. Temperatura maksymalna od 2 st.C, 3 st.C na wschodzie kraju, nad morzem oraz w kotlinach sudeckich do 4 st.C, 7 st.C na pozostałym obszarze; chłodniej w rejonie podgórskim Karpat, około 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty; na północy lokalnie dość silny, w porywach do 65 km/h; z kierunków północnych. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 70 km/h, powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, północny. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, północny.