Jak informuje IMGW, Skandynawia, Półwysep Iberyjski oraz południe kontynentu znajdą się w zasięgu oddziaływania układów wysokiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów.

Polska będzie pod wpływem wypełniającego się, płytkiego niżu znad północnych Niemiec z frontem okluzji, który dotrze nad wschodnią Polskę. Wschodnia i środkowa część kraju pozostanie w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego, a od zachodu, za opisanym frontem, zacznie napływać cieplejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie ulegać niewielkim wahaniom.

W kraju we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północny kraju i w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, na Wybrzeżu Wschodnim i północnym wschodzie, o 3-5 cm. W pozostałej części kraju, opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub deszcz, miejscami, zwłaszcza w centrum i na południowym zachodzie, marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na południu i w centrum; chłodniej na Podhalu około - 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h i miejscami zamiecie śnieżne.