Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna i północno-zachodnia część kontynentu będzie pod wpływem układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów z centrami nad Balearami i Morzem Czarnym. Polska przejściowo dostanie się pod wpływ słabego klina wyżowego, jedynie na wschodzie kraju początkowo zaznaczy się obecność odsuwającej się na wschód zatoki niżowej. Będzie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

Europa pod wpływem niżu

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. C. do 12 st. C., jedynie na terenach podgórskich 6-7 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

 

W nocy zachmurzenie duże. Na północnym wschodzie lokalne rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju liczne mgły ograniczające widzialność do 500 m, miejscami do 200 m. Opady deszczu postępujące stopniowo od północnego zachodu w głąb kraju. Temperatura minimalna od -2 st. C na terenach podgórskich, 0 st. C na Suwalszczyźnie, 1-2 st. C we wschodniej połowie Polski oraz od 3 do 8 st. C w centrum i na pozostałych obszarach. Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze miejscami umiarkowany, w górach w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W środę zaświeci słońce

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, jednakże na południowym wschodzie Polski przeważnie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od 9 st. C na Suwalszczyźnie i na Pogórzu Karpackim, 10-11 st. C we wschodniej połowie kraju i w Małopolsce, od 12 do 15 st. C w województwach centralnych i na zachodzie Polski, lokalnie 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wzmagający się do dość silnego, porywisty, w Sudetach w porywach wzmagający się od 65 km/h do 90 km/h, południowo-zachodni.