Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, północna, środkowa oraz basen Adriatyku będą w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżem znad Morza Północnego, z południowego zachodu napływać będzie w głąb kraju gorące i zasobne w wilgoć powietrze zwrotnikowe. Tylko południowy wschód pozostanie w zasięgu powietrza bardziej suchego, polarnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

W sobotę na wschodzie słonecznie; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie grad. Burze prognozowane są głównie w pasie od Śląska po Pomorze i Mazury. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm na obszarze Pomorza Wschodniego, Mazur, Kujaw, zachodniego Mazowsza, wschodniej Wielkopolski oraz na Ziemi Łódzkiej.

Temperatura maksymalna od 28 st. C do 33 st. C; chłodniej na północnym zachodzie i zachodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat od 24 st. C do 27 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy na wschodzie słonecznie; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie grad.

Burze prognozowane są głównie w pasie od Śląska po Pomorze i Mazury. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm na obszarze Pomorza Wschodniego, Mazur, Kujaw, zachodniego Mazowsza, wschodniej Wielkopolski oraz na Ziemi Łódzkiej.

Temperatura maksymalna od 28 st. C do 33 st. C; chłodniej na północnym zachodzie i zachodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat od 24 st. C do 27 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a w Karpatach do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 22 st. C do 26 st. C; chłodniej na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 20 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie do południa słonecznie, potem od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Pod wieczór możliwa burza, lokalnie z gradem.

Suma opadów deszczu w burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego, południowy, po południu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Suma opadów deszczu w burzy do 20 mm. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich. (PAP)