Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich, jedynie na północy zaznaczy się wpływ niżu znad Zatoki Botnickiej oraz związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i zacznie spadać.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu na wybrzeżu przelotne opady deszczu, wieczorem możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 21 st. C, chłodniej na Podhalu około 15 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach i podczas burz porywy wiatru także do 65 km/h

Jaka pogoda w nocy>

W nocy na południowym wschodzie pogodnie i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, a na północnym zachodzie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 7 st. C na Podkarpaciu do 14 st. C w Zatoce Gdańskiej, w kotlinach podkarpackich około 5 st. C. Wiatr na południowym wschodzie i wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w górach do 75 km/h.

Pogoda na czwartek

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko początkowo na Podkarpaciu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, a na zachodzie i w centrum po południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C w centrum i na południu; chłodniej na Podhalu, około 10 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, tylko na północnym wschodzie południowy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a w Tatrach do 80 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura minimalna 12st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.