Jak informuje IMGW, północna i północno-zachodnia Europa będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Wielką Brytanią, z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu, w tym Polska, znajdą się w zasięgu klina wyżowego związanego z Wyżem Azorskim, jedynie na północy kraju zaznaczać się będzie zatoka niżowa związana z niżem znad Wielką Brytanią wraz z systemem frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w tej samej, chłodniejszej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W kraju, w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami na Pomorzu Gdańskim oraz wschodzie kraju również burze. Na krańcach wschodnich Polski możliwe burze z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 12 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 23 st. C, chłodniej tylko nad morzem i w kotlinach górskich od 19 st. C do 20 st. C. Wiatr początkowo słaby później nasilający się do umiarkowanego, okresami porywisty z kierunków zachodnich. Jedynie w czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 65 km/h.

W nocy, z poniedziałku na wtorek, na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W drugiej połowie nocy na wschodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 st. C na północnym wschodzie, w centrum 14 st. C, do 15 st. C, 17 st. C na zachodzie kraju i wybrzeżu. Chłodniej jedynie w kotlinach górskich i tam spadki temperatur do około 11 st. C, 12 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy. Nad ranem na Przedgórzu Sudeckim wiatr okresami porywisty.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami na wybrzeżu w centrum oraz wschodzie kraju również burze. Na krańcach wschodnich Polski ponownie możliwe burze z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 23 st. C na północy, w centrum i na południowym wschodzie 24 st. C, 26 st. C, do 26 st. C, 28 st. C na południowym zachodzie kraju. Chłodniej tylko w kotlinach górskich i tam od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość zwłaszcza na wschodzie do 90 km/h. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru od 90 km/h do 100 km/h.

W Warszawie, w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy, z wtorku na środę, w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W środę, w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr umiarkowany, w czasie burzy porywisty, południowo-zachodni.