Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego Wyżu Azorskiego, jedynie północ i częściowo wschód kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów znad zachodniej Rosji i północnego Atlantyku.

Przez Polskę, z północnego zachodu na południe, przemieszczać się będzie płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym związana z niżem, którego ośrodek znad Finlandii przemieści się nad zachodnią Rosję. Na południu kraju pozostanie przetransformowane powietrze pochodzenia zwrotnikowego, a na północ zacznie napływać chłodniejsze polarne morskie. Ciśnienie bez większych zmian.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i pozostanie bez zmian.

Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Na północnym wschodzie, pod wieczór, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. C na wybrzeżu, około 9 st. C w centrum, do 15 st. C gdzieniegdzie na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu do 60 km/h i w Karpatach do 55 km/h.