Polska będzie na skraju wspomnianego wyżu, z północy na południe będzie wędrował chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, na północy kraju bardziej suchym, z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie wzrastać.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, głównie na południu, przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 8-9 stopni na północnym wschodzie i wybrzeżu do 15 stopni w centrum i 17 na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na południu początkowo duże. Na południu i początkowo na zachodzie przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich miejscami opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Tatrach śniegu. W rejonach podgórskich Sudetów mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3 stopni na północnym wschodzie, około zera w centrum, na północy oraz w rejonach podgórskich, do 3-5 st.C na południu i na Wybrzeżu. Na zachodzie i w centrum miejscami przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich miejscami deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna 9 st.C na północnym wschodzie, wybrzeżu oraz rejonach podgórskich, około 13 stopni na wschodzie do 15-17 na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie miejscami porywisty, przeważnie z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północny.

W środę w Warszawie zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna około 14 st.C. Wiatr początkowo słaby, w drugiej połowie dnia również umiarkowany i chwilami porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, chwilami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna około 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, chwilami bezchmurnie. Temperatura maksymalna około 14 stopni. Wiatr początkowo słaby, wschodni, później słaby, zmienny przechodzący w kierunki południowe.