Polska będzie na skraju wspomnianego niżu, a od zachodu będzie rozbudowywał się klin wyżowy. Pozostaniemy w masie powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie od zachodu stopniowo rosnąć.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

Możliwe opady śniegu

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, a na krańcach północno-zachodnich również deszczu ze śniegiem. Na wschodzie i południowym wschodzie możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 do 6 st.C., chłodniej miejscami na północy i w Sudetach od minus 1 do 1 st.C. oraz w rejonach podgórskich Karpat od minus 3 do 1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h, wysoko w Karpatach do 80 km/h, w Sudetach początkowo do 110 km/h, północno-zachodni. Wiatr okresami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

 

 

W nocy zachmurzenie małe, miejscami na wschodzie i północy oraz na Dolnym Śląsku umiarkowane i duże. Na wschodzie oraz w Karpatach i na Pomorzu miejscami przelotne opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach miejscami do 5 cm. Temperatura minimalna od minus 6 st.C. na północnym wschodzie do minus 2 st.C. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie do minus 11 st.C. Drogi miejscami śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 75 km/h, północno-zachodni i zachodni, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni.

Możliwy porywisty wiatr

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie małe. Na północy i zachodzie opady deszczu, a na północnym wschodzie i w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C. na Suwalszczyźnie, ok. 5-7 st.C. na wschodzie i w centrum do 10 st.C. na zachodzie. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 1 do 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w Karpatach w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, w Sudetach także południowy.

 

 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna ok. 3 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże i wówczas możliwe bardzo słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna minus 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.