Jak informuje IMGW, na północy i północnym wschodzie Europy, oraz nad północnym Atlantykiem pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Nad pozostałą częścią kontynentu będzie podwyższone ciśnienie. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad południowej Szwecji, na wschodzie i południu zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Za frontem napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa.

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże ze słabym przelotnym deszczem. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami, głównie na południowym wschodzie, burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, na południu Małopolski i na Podkarpaciu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na północnym zachodzie do 24 st. C w centrum i 29 st. C na wschodzie Podkarpacia, nad morzem, lokalnie na Kaszubach i w dolinach karpackich 19 st. C, 20 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy przejściowo duże i tam przelotne opady deszczu. Lokalnie, zwłaszcza na południu kraju, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10°C na północy i zachodzie do 16 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i krańcach wschodnich przejściowo duże z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 20 st. C na północy i w dolinach karpackich do 22 st. C w centrum i 28 st. C lokalnie na wschodzie Podkarpacia, chłodniej gdzieniegdzie nad morzem i na Kaszubach: 18 st. C, 19 st. C.Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, przed południem możliwa burza. Suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami wzmagający się do dość silnego i w porywach do 60 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy w stolicy pogodnie. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.