Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem rozległego klina wyżu znad Atlantyku. Polska dostanie się pod wpływ wspomnianego niżu i z zachodu na wschód kraju przemieści się strefa frontu ciepłego. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym, za frontem napłynie ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie gwałtownie spadać.

W sobotę 29 stycznia w ciągu dnia zachmurzenie całkowite, tylko na południowym wschodzie początkowo umiarkowane. Przemieszczające się z północnego zachodu na wschód opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w zachodniej połowie kraju w deszcz. Na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma do 15 mm, natomiast w Sudetach do 12 mm. W północno-wschodniej części Polski przejściowo opady śniegu o natężeniu umiarkowanym ograniczające widzialność do około 500 m. Miejscami w północnej połowie kraju krótkotrwale burze i krupa śnieżna.

Temperatura maksymalna od 0 stopni na wschodzie, około 2-4 stopni w centrum do 6-8 stopni Celsjusza na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około -1 st.C. Wiatr umiarkowany, stopniowo wzmagający się do dość silnego, nad morzem dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, południowo zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, wieczorem nasilające się na zachodzie do 75 km/h, najsilniejsze porywy od rana nad morzem do 80 km/h, a w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, przechodzące w deszcz, okresami na Podkarpaciu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami krótkotrwale burze i krupa śnieżna.

Temperatura minimalna od -2 stopni na południowym wschodzie, około 1-2 st.C w centrum do 3 stopni Celsjusza na zachodzie i nad morzem. Wiatr dość silny i silny do 45 km/h oraz w porywach do 90 km/h, okresami także bardzo silny do 55 km/h i w porywach do 110 km/h, nad morzem do 120 km/h lokalnie również możliwe porywy około 130 km/h, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru w Sudetach do 150 km/h, a w Karpatach do 120 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę 30 stycznia zachmurzenie duże, większe przejaśnienia głównie na zachodzie kraju. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na Podlasiu i Podkarpaciu opady śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Miejscami w pasie nadmorskim w dalszym ciągu krótkotrwale burze i krupa śnieżna. Temperatura maksymalna od 1 stopnia na wschodzie, około 2-3 stopni w centrum do 4-5 stopni na zachodzie i nad morzem. W rejonach podgórskich Karpat około 0 stopni.

Wiatr dość silny, nad morzem dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, w porywach zwłaszcza w pierwszej połowie dnia do 110 km/h później słabnące do około 90 km/h, najsilniejsze porywy w dalszym ciągu nad morzem i w Karpatach, osiągać tam będą wartość około 120 km/h, w Sudetach w pierwszej połowie dnia 150 km/h wieczorem słabnące do 100 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, w ciągu dnia przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna około 3 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami także śniegu. Możliwe krótkotrwałe burze. Temperatura minimalna około 1 stopnia. Wiatr dość silny, okresami silny, od 35 km/h do 50 km/h i w porywach do 95 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe krótkotrwałe burze. Temperatura maksymalna około 2 stopni. Wiatr dość silny, okresami silny od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni.