Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa będzie pod wpływem wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Będzie cieplej

Nad Polskę nasunie się zatoka związana z rozległym układem niżowym znad Atlantyku, tylko początkowo nad południowo-wschodnią część kraju będzie sięgał klin wyżu znad Bałkanów. Z zachodu do centrum kraju przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu będzie napływało cieplejsze powietrze polarne morskie.

W czwartek zachmurzenie duże, początkowo w centrum i na wschodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, początkowo na wschodzie kraju i rejonach podgórskich Karpat możliwe opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Na zachodzie i w centrum lokalne burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 7 st.C. na Suwalszczyźnie do 14 st.C. w centrum kraju i 17 st.C. na Dolnym Śląsku, w rejonach podgórskich Karpat od 3 st.C. do 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i południowy. Na Pogórzu Karpackim i w czasie burz porywy do 65 km/h. W górach porywy do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Przelotne opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem.

Początkowo, głównie w centrum i na wschodzie zanikające burze z porywami wiatru do 60 km/h. Prognozowana wysokość opadu do 10 mm. Na północnym wschodzie silne zamglenia i lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 5 st.C na wschodzie do 8 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 2 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W górach porywy do 70 km/h.

Pogoda w piątek 31 marca

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, lokalnie słabe burze. Temperatura maksymalna od 11 st.C na północnym wschodzie do 16 st.C na zachodzie i południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 9 st.C do 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na ogół południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h, a wysoko w górach do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, zwłaszcza po południu, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 55 km/h.