Z południowego zachodu napływać będzie do Polski powietrze polarne morskie ciepłe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i będzie spadać.

We wtorek 4 stycznia w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, a w rejonach podgórskich oraz początkowo na wschodzie kraju wystąpią większe przejaśnienia. IMGW prognozuje opady deszczu, a w górach śniegu. Na południowym zachodzie wystąpią okresami opady o umiarkowanym natężeniu - prognozowana wysokość opadów na tym obszarze wynosi do 15 mm. W szczytowych partiach gór przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 10 cm w Sudetach i do 5 cm w Karpatach.

Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 8 stopni Celsjusza, miejscami na południu kraju około 10. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, który nad morzem oraz miejscami na południu kraju będzie porywisty, a w rejonach podgórskich osiągnie w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Jedynie nad morzem miejscami zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru osiągną do 90 km/h w Sudetach i do 110 km/h w Tatrach. Powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami prognozowane są opady deszczu, a w górach śniegu. Nad ranem w rejonach podgórskich oraz na północy kraju miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie opady okresami będą miały umiarkowane natężenie. Prognozowana wysokość opadów na tym obszarze wyniesie do 15 mm.

Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 5 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, w porywach do 60 km/h, nad morzem miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru osiągną do 70 km/h. Powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach oraz lokalnie na północy kraju opady śniegu. Na Podkarpaciu prognozowane są okresami opady o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów na tym obszarze wyniesie do 15 mm. W Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść lokalnie do 15 cm, a w Tatrach do 8 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 6. Wiatr będzie umiarkowany wiatr, na zachodzie miejscami dość silny, w pasie nadmorskim także silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, a na północnym zachodzie kraju do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru osiągną do 110 km/h. Powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek w Warszawie w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 6 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie będzie duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 3 stopnie. Wiać będzie na ogół umiarkowany i porywisty wiatr, południowo-zachodni i zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 4 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.