Jak podaje IMGW, wschód i południowy zachód Europy będzie pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominować będzie rozległy niż znad Morza Norweskiego.

Polska będzie pomiędzy wyżem znad Rosji i niżem z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Zachodnia część kraju będzie strefie pofalowanego frontu atmosferycznego z płytkim ośrodkiem niżowym. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie małe, miejscami na zachodzie i północnym zachodzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie Dolnego Śląska możliwe burze i tam prognozowana suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. C na północnym wschodzie, około 22 st. C w centrum, do 25 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i na obszarach podgórskich okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Na obszarach podgórskich i na wschodzie porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane; na pozostałym obszarze umiarkowane oraz duże i miejscami opady deszczu, na Dolnym Śląsku początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 8 st. C na północnym wschodzie i miejscami w rejonach podgórskich Karpat do 14 st. C na południowym zachodzie i 15 st. C na południu w rejonie oddziaływania wiatru fenowego. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie, obszarach podgórskich Karpat i miejscami na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, a w Sudetach do 65 km/h.

W środę na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 10 mm, a na Górnym Śląsku do 15 mm. Na szczytach Tatr możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 14 st. C do 17 st. C, tylko na południu i południowym wschodzie cieplej: od 17 st. C do 20 st. C. Na zachodzie wiatr na ogół słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, lokalnie dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek Warszawie we wtorek słonecznie. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni. (PAP)