Nad zachodnią połowę Polski nasunie się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, poprzedzonym linią zbieżności wiatru, pozostała część kraju będzie na skraju wyżu znad Rosji. Przeważająca część Polski pozostanie w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, tylko nad krańce północno-zachodnie pod wieczór zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwe również burze, także z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 20 mm, lokalnie na Pomorzu do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 23 st. C nad morzem i 24 st. C na Pomorzu Zachodnim do 32 st. C w centrum i 36 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy na południowym wschodzie Polski zachmurzenie ma być małe i umiarkowane i tu bez opadów; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C na północy i w dolina górskich, do 15 st. C na zachodzie, 18 st. C w centrum i do 20 st. C lokalnie na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W sobotę w zachodniej połowie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C na północny do 24 st. C w centrum i 32 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad północny i północno-zachodni, na wschodzie początkowo południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy w stolicy będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna 20 st. C. Wiatr słaby, nad ranem też umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, nad ranem skręcający na południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz możliwe burze, lokalnie z gradem. Pod wieczór rozpogodzenia. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, pod wieczór słabnący, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.