Jak podaje IMGW, Europa jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Wielką Brytanią i Norwegią, jedynie krańce wschodnie i południowo-zachodnie kontynentu są w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest na skraju niżu znad Skandynawii, z południa na północ zacznie przemieszczać się pofalowany front atmosferyczny. Na północy i zachodzie zalegać będzie chłodniejsze wilgotne powietrze polarne morskie, nad pozostały obszar z południa napływać zacznie powietrze ciepłe i wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st.C do 20 st.C na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat oraz od 21 st.C do 25 st.C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny i silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, stopniowo słabnące; w górach porywy do 70 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami na wschodzie i południu burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. We wschodniej połowie kraju oraz częściowo w centrum burze, lokalnie grad. Rano zanikające burze możliwe także na południowym zachodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C do 20 st.C na północnym zachodzie, zachodzie i Podhalu oraz od 21 st.C do 28 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, a w Karpatach do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st.C. Wiatr słaby, południowy.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz burze, w czasie burzy możliwy grad. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h. (PAP)

mars/