Jak informuje IMGW, Skandynawia, częściowo Europa Środkowa oraz Basen Morza Śródziemnego znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować wyże. Nad Polskę od zachodu nasuwać się będzie klin wyżu znad Atlantyku, jedynie północ kraju pozostanie pod wpływem niżu i zaznaczy się tam oddziaływanie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu będzie napływało powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W sobotę, w południowej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W rejonach, w których wystąpią mgły, będzie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami możliwe będą przelotne opady deszczu. Rano na terenach podgórskich wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północy do 11 stopni na południu. W dolinach górskich Karpat około 7 stopni. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, który na północy kraju osiągnie porywy do 60 km/h. Na Wybrzeżu będzie okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy na północy kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na południu mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna wyniesie od 0 - 1 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i południu, i tu temperatura przy gruncie mogą osiągnąć około -2 stopnie, do 7 stopni na Pomorzu Zachodnim i północy Wielkopolski oraz 8 - 9 nad morzem. W dolinach karpackich od -5 do 0 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny. Na północy kraju może wiać w porywach do 65 km/h z kierunku południowo-zachodniego.

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu bez opadów deszczu, na pozostałym obszarze możliwe okresowe opady deszczu. Wysoko w górach można spodziewać się opadów śniegu. Rano lokalnie mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni na północy do 11 na południu, a w dolinach górskich Karpat około 7 stopni. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, który na północy kraju może osiągnąć w porywach do 65 km/h. Na Wybrzeżu będzie okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni Celsjusza. Wiać będzie umiarkowany wiatr, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie 5 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie będzie duże, początkowo wystąpią większe przejaśnienia. Okresami spadnie deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.