Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa oraz częściowo wschodnia będzie w zasięgu wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie znajdować się na skraju rozległego układu niżowego z rejonu Wielkiej Brytanii, stopniowo z zachodu na wschód Polski przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na północy, wschodzie i południu słabe opady deszczu. Rano lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie do 13 st. C na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Tatrach i Beskidach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek pogodnie, jedynie w północnej połowie kraju okresami zachmurzenie duże. Na krańcach północnych miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie w dolinach górskich mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na południu, około 5 st. C w centrum, do 10 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od 0 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

We wtorek pogodnie, jedynie na północy miejscami zachmurzenie duże ze słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. C na północnym wschodzie do 15 st. C na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.