Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północ Europy będzie w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Morza Barentsa oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu pozostanie pod wpływem rozległego wyżu.

Polska będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znad południowej Polski przemieści się nad Ukrainę. Z południowego zachodu będzie napływała ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie początkowo będzie rosło, w piątek po południu zacznie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo w południowej połowie kraju mgła ograniczająca widzialność do 100-200 m. Temperatura maksymalna od 15 st. C nad morzem, około 19 st. C na przeważającym obszarze do 21 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami na południu i nad morzem małe. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7 st. C na Podlasiu, Kielecczyźnie i w Małopolsce do 12 st. C na Półwyspie Helskim oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku; chłodniej na Podhalu około 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 60 km/h, południowy skręcający od zachodu na południowo-zachodni.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C nad morzem, około 18 st. C na przeważającym obszarze do 21 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach porywy do 90 km/h.

W piątek, w Warszawie zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W sobotę, w stolicy zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy skręcający na zachodni.