Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Wschodnia, Środkowa i Północna będą pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Białorusią, Europa Zachodnia częściowo będzie pod wpływem Wyżu Azorskiego. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Tyrreńskim oraz Rumunią.

Pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Białorusi, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznaczy się jeszcze wpływ zatoki niżu znad Rumunii. Będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego z północy i północnego wschodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek i wtorek

W poniedziałek w Polsce na ogół bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na południu i wschodzie okresami zachmurzenie umiarkowane, a na południowym wschodzie duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. C na południowym wschodzie do 17 st. C lokalnie na północy, na przeważającym obszarze kraju około 15 st. C; w obszarach podgórskich Karpat od 7 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

W nocy w kraju przeważnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na południowym wschodzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C na przeważającym obszarze do 5 st. C na północnym zachodzie i nad samym morzem; na Podhalu około -2 st. C. Miejscami przygruntowe przymrozki do -5 st. C. Wiatr przeważnie słaby, na zachodzie umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.

We wtorek w Polsce pogodnie. Temperatura maksymalna od 12 st. C na południowym wschodzie, około 15 st. C w centrum do 19 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.