Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże z centrami nad Atlantykiem oraz w rejonie Morza Białego i Danii. Zachodnia połowa Polski będzie w zasięgu wyżu znad Atlantyku, wschodnia na skraju niżu znad Ukrainy. Z północy napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie, południu i lokalnie w centrum kraju słabe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10-15 mm, możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 21 st. C na północy i na obszarach podgórskich do 27 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na wschodzie i południowym wschodzie początkowo umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południu Małopolski i Podkarpaciu zanikające burze. Temperatura minimalna od 9 st. C do 13 st. C, w dolinach górskich od 7 st. C do 10 st. C. Wiatr na ogół słaby, północny i północno-zachodni.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju, duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie, południu i południowym zachodzie słabe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 26 st. C, nad morzem i na obszarach podgórskich od 19 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, północny i północny.

W czwartek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.