Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od Morza Norweskiego i Skandynawii, przez Europę Środkową po Morze Śródziemne rozciąga się obszar wyżu. Wschodnie i zachodnie obszary kontynentu pozostają pod wpływem układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu słabnącego wyżu znad Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i nie ulegnie większym zmianom.

 

Bezchmurna niedziela

W niedzielę będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na Suwalszczyźnie i Podlasiu zachmurzenie umiarkowane i tam możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C, 26°C na północnym wschodzie, około 30°C w centrum, do 32°C na południowym zachodzie, chłodniej nad morzem od 20°C do 22°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na zachodzie kraju stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna od 9°C na Suwalszczyźnie, Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat, około 14°C w centrum, do 18°C na krańcach zachodnich. Wiatr słaby, zmienny.

 

Lokalnie możliwy grad

W poniedziałek zachmurzenie małe, na zachodzie kraju stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na zachodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22°C, 24°C na północnym wschodzie, około 28°C w centrum i na zachodzie, do 30°C, 31°C na południu kraju, nad morzem chłodniej od 20°C do 22°C. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny; na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich skręcający w ciągu dnia na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W Warszawie w niedzielę słonecznie. Temperatura maksymalna 29°C. Wiatr słaby, północny. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 15°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 27°C. Wiatr słaby, zmienny.