Każdego roku Niedziela Palmowa w skansenie przyciąga tłumy mieszkańców Radomia i okolic. Najważniejszym jej punktem jest msza święta celebrowana przez biskupa radomskiego Marka Solarczyka. Poprzedza ją barwna procesja z palmami, z udziałem wiernych, kół gospodyń wiejskich czy zespołów obrzędowych. Podczas tegorocznych uroczystości wystąpi chór z seminarium duchownego, który wykona Pasję wg św. Łukasza - utwór muzyczny poświęcony męce i śmierci Chrystusa.

Msza św. odbędzie się tradycyjnie w pochodzącym z XVIII w. kościele z Wolanowa. Jest to jeden z nielicznych drewnianych kościołów zachowanych na Mazowszu.

Także kolejne wydarzenia zorganizowane zostaną w zabytkowych obiektach skansenu. W Domu Ludowym z Jedlni-Poświętnego będzie można zobaczyć widowisko obrzędowe w wykonaniu zespołu folklorystycznego "Piątkowy stok" ze Zwolenia. Widowisko przybliża zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi w regionie radomskim. Dom Ludowy z Jedlni-Poświętnego, gdzie prezentowane będą stare obrzędy, to wybudowany w 1933 r. przez górali drewniany budynek pokryty gontem.

W zagrodzie z Chomentowa zwiedzający zobaczą plenerową wystawę "Portret zapomnianej prowincji kieleckiej. Pierściński, Buczkowski, Gajewski".

W drewnianej kaplicy z Rdzuchowa prezentowane będą pisanki wielkanocne, który zwyciężyły w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej.

W wiejskich chałupach znajdujących się na terenie skansenu zaaranżowane zostaną tradycyjne wystroje wielkanocne.

W Ośrodku Edukacji Muzealnej odbędą się warsztaty pisania pisanek metodą batikową.

Uroczystościom towarzyszył będzie tradycyjny kiermasz wielkanocny, z udziałem m.in. twórców ludowych i rękodzielników. Swoje prace wystawią lokalni ceramicy, rzeźbiarze i plecionkarze. Będzie można kupić m.in. pisanki, szydełkowe serwetki, haftowane obrusy, wiklinowe kosze i inne wyroby rękodzielnicze, a także dekoracje wielkanocne.